Як влаштовано систему безпеки баштових кранів

Для забезпечення надійної експлуатації кранів встановлюються різні системи безпеки. До таких відносяться: обмежувачі рухів техніки і ваги, що піднімається, спеціальні покажчики (нахилу, повороту і т. д), анемометри, а також упори і буфера.

Обмежувачі рухів

Даний вид пристроїв призначений для регулювання рухів техніки та недопущення небезпечних положень. Наприклад, для різкої та повної зупинки підйому або автоматичного заперечення положення стріли у безпечну точку. У сучасних кранах всі ці пристрої повністю автоматизовані, тому при порушенні спрацьовує автоматичне повернення конструкції в безпечне положення.

Пристрій, що відповідає за безпеку підйому вантажів, спрацьовує в тих випадках, коли допускається опускання або підйом вантажу вище спеціальної позначки максимально допустимого значення.
Вимикаючий грейферний пристрій призначений для відключення підйомного приводу при досягненні крайньої верхньої позначки.

Пристрої, що відповідають за екстрене відключення механізмів, встановлюються на більшості видів кранів: стрілових, рейкових, баштових та портальних, швидкість руху яких не перевищує 0,5 м/с з кабіни машиніста.
Для мостових кранів встановлюють спеціальні запобіжники, які спрацьовують, якщо стулки на воротах не повністю відкриті.

Механізми, що вимірюють виліт, оснащують спеціальними вимикачами, які стежать, щоб стріла крана рухалася в чітко заданих положеннях, без відхилень від норми.

Вимикачі.

Найпопулярнішими вимикачами та пристроями в сучасних кранах є кінцеві вимикачі. Принцип роботи наступний: важіль, виведений із робочого становища, повертається назад лише після усунення навантаження. Так зване – будову зворотного принципу.

Редукторні кінцеві вимикачі призначені для вимкнення техніки в тих випадках, коли досягнуто максимальної кількості обертів валу.

Якщо йдеться про невеликі переміщення важелів, що відкривають, як правило, застосовують кінцеві вимикачі малогабаритки.