Як вибрати потрібний баштовий кран?

У наш час практично на будь-який будівельний об’єкт не обходиться без застосування баштових кранів. Ця техніка щільно увійшла до стандартів сучасного будівництва. Баштові крани Лібхер використовуються як для будівництва житлових будівель, так і для будівництва великих промислових об’єктів. На кожному етапі будівництва – від будівництва фундаменту до деталей покрівлі.


У зв’язку з такою популярністю і корисністю даного виду техніки виникла необхідність урізноманітнити лінійку. Створити машини одного типу, але тим, що вміють робити щось одне краще, ніж інші.

Як вибрати баштовий кран?

Стаціонарний баштовий кран: 

Найбільш популярним видом підйомних кранів є стаціонарний. По-перше, для таких кранів порівняно не дорого здійснювати монтаж. По-друге, завдяки нерухомій основі кран здатний працювати з дуже важкими вантажами на великій висоті. Саме цей тип кранів використовується для великих будівельних блоків та для підйому кабін ліфтів. Башти цього виду кранів не рідко досягаю висот у 100, 200 метрів. Для таких випадків використовують додаткову систему якорів, повз масивність самої платформи. 

Пересувна техніка: 

Баштові крани цього виду можуть бути встановлені на гусеничні платформи, рейки або звичайні шасі авто. Все залежить від розмірів опорної колони. Щодо висоти техніки, то вона безпосередньо залежить від виду платформи. Наприклад, для кранів на гусеницях висота може бути і 100 і 200 метрів, а ось для автомобільних платформ максимум 35 – 40 метрів.

Що стосується робочої зони, то використовуючи пересувні баштові крани не доводиться розраховувати на повне покриття робочого майданчика. Як правило, часто необхідно переносити роботи з ділянки на ділянку і даний вид техніки в цьому питанні просто чемпіон. Порівняно зі стаціонарними кранами, монтаж та демонтаж пересувних кранів займає від 8 годин, на ці крани йде значно менше часу.

Приставні баштові крани: 

Даний вид кранів є дуже практичним і зручним рішенням в більшості випадків. Для підйомної машини будівля, яка будується, може сама по собі бути відмінною опорою. Якщо якісно пристикувати башту крана до будівлі, можна значно знизити навантаження на основу крана і за рахунок цього нарощувати башту практично необмежено. Пристиковують такі крани зазвичай за допомогою спеціальних дисків, протягуючи через віконні отвори.

Одна з головних переваг цих кранів – їх універсальність. Велика частка нинішніх моделей стаціонарної техніки легко робляться приставними, досягнувши певної висоти.

Самопідйомна техніка:

Не дивлячись на всі перелічені переваги попереднього виду баштового крана, є все-таки і ряд недоліків. Один із найістотніших – розміри кранів часто просто невиправдано великі.  

Альтернатива цим видам кранів – самопідйомні машини, здатні транспортувати вантаж на будь-яку висоту без необхідності нарощувати башту крана. Але монтаж самопідйомних кранів займає значний час, і тому ці крани застосовують тільки при спорудженні дуже високих будівель. Коли будівля висоти 15 поверхів тоді вже використання цього виду техніки стає справді виправданою.

Оренда баштових кранів — відмінне рішення при будівництві житлових будинків, новобудов та інших будівельних приміщень та будівель.< /p>